telegramviberwhatsapp
+38 (098) 554-00-00
telegramviberwhatsapp+38 (098) 554-00-00

Що робити, якщо потрапили в ДТП?

що робити, якщо потрапили в дтп?

Що робити, якщо потрапили в ДТП на орендованій машині: правильний порядок дій при аварії на дорозі.

При будь-якому дорожньо-транспортній пригоді – неважливо, на своїй машині або на орендованій – присутні нерви, поспіх і розгубленість, особливо, якщо подібне сталося вперше.   В голові у водіїв напевно виникає тисяча питань « Що робити? Кому дзвонити в подібній ситуації? Хто буде оплачувати збиток? ». І тут головне – взяти себе в руки і пам`ятати, що існують чіткі інструкції, які регламентують подібні ситуації.

Отже, давайте змоделюємо ситуацію. Наш прокат машин в Києві надав Вам транспортний засіб на короткий або тривалий термін. Ви   вирішили обійтися без водія, сіли за кермо і … стали учасником або навіть винуватцем аварійної ситуації на дорозі. Як бути, щоб уникнути проблем з компанією прокату та інших негативних наслідків?

Що можна і потрібно зробити ще до того, як Ви сіли за кермо орендованого авто?

Від ризиків під час керування транспортним засобом не застраховані навіть найдосвідченіші водії. Це прекрасно розуміють компанії прокату, тому в договорі прописуються правила користування машиною і порядок дій у разі аварійних ситуацій.

Так в « Мегарент » обов`язковою умовою є суворе дотримання правил дорожнього руху та повідомлення орендодавця про ДТП протягом 2 годин. Тому уважно прочитайте всі пункти контракту – там напевно прописана вся інформація про страхування авто і поведінці при аварії. А попереджений – значить озброєний, чи не так?

Як поводитися, якщо дорожньо-транспортна пригода вже сталося?

Перш за все – заспокоїтися не піддаватися паніці. Так, ДТП – це завжди неприємно, і всі учасники ситуації напружені до межі. Але зайві емоції і нерви не тільки не допоможуть Вам у подібній ситуації, а, навпаки, тільки погіршать стан справ. Тому глибоко вдихніть, візьміть себе в руки і:

  • включите знак аварійної зупинки і позначте місце дорожньо-транспортної пригоди трикутниками;
  • негайно заявіть про аварію в відповідну службу (поліцію за номером 102 (з мобільного - безкоштовно);
  • зв`яжіться з представниками компанії-постачальника послуги прокату автомобіля;
  • переконайтеся, що у Вас з собою є всі необхідні особисті та автомобільні документи.

Прибулі на місце аварії співробітники дорожньо-патрульних служб складуть протокол і схему події. Обов`язково перевірте, щоб обставини ДТП і всі деталі були зафіксовані правильно, а в паперах не було фактичних помилок. І не забудьте максимально зафіксувати контактні дані другого водія або очевидців а так же сфотографувати протокол правопорушення із зафіксованою схемою сталося Всі подальші дії & ndash; турбота страховиків.

Хто буде відшкодовувати збитки?

Питання « Хто ж за все заплатить? » також чимало хвилює при виникненні ДТП на орендованій машині. Все що здаються в оренду авто страхуються за типом & laquo; збиток & raquo ;, тому збитки відшкодовує страхова компанія (за винятком суми франшизи, яку страхова компанія, при настанні страхового випадку, не відшкодовує (так званий “ Застава за автомобіль ”). Однак якщо страховка не покриває збитків, або ви не поставили до відома співробітників компанії при виникненні ДТП - доплачувати зі своєї кишені і компенсувати збитки від простою автомобіля в результаті ремонту все ж доведеться. Якщо аварія сталася з вини іншого учасника події і це зафіксовано в документах, матеріальні втрати не загрожують.

Як бачите, все не так страшно. І, знаючи свої права і дотримуючись правил управління орендованим транспортним засобом, можна уникнути негативних наслідків і матеріальних втрат.

post_footer
Arrow right wh
x Дякуємо вам за замовлення! Найближчим часом ми звяжемося з вами для уточнення деталей!
x Дякуємо вам за відгук! Ми розглянемо та опублікуємо ваш відгук найближчим часом